13.06.2015 roku z miejscowości Sędziejowice wystartował II Rajd Świętojańki "Ukryte Młyny Grabi" Questingowy Rajd Motocykli Turystycznych. Piątkowe nawałnice oczyściły powietrze i skropiły szutrowe fragmenty trasy, dzięki czemu uczestnicy uniknęli jazdy w chmurze pyłu. Tropikalne upały dodały smaku wyprawie szlakiem młynów wodnych. Wystartowało 21 maszyn w tym 7 wiozło po dwie osoby. Przejechanie trasy według ulotki questingowej okazało się wyzwaniem, gdyż większość kierowców zaliczyła przynajmniej jedną pomyłkę. Mimo tego w punktach kontrolnych odliczyli się wszyscy uczestnicy. Co prawda zdarzało się, że dojeżdżali z innego niż przewidziany kierunek, ale liczy się przecież dobra zabawa. Znaczna część osób pochodziła z okolic, w których odbywał się Rajd i częstym komentarzem było stwierdzenie, że nigy nie przypuszczali jakie ciekawe miejsca znajdują się w ich sąsiedztwie. Na trasie rozlokowane były dodatkowe zadania, decydujące o klasyfikacji: tablica z kluczami - należało odgadnąć rozmiar klucza oraz test przygotowany przez LGD "Dolina rzeki Grabi". Na mecie czekało zadanie strzelnicze, które wywróciło klasyfikację do góry nogami. Ostatecznie po dogrywce wyłoniono zwycięzców i rozdano nagrody ufundowane m.in. przez Marszałka Województwa Łódzkiego, Starostę Pabianickiego, Wójta Gminy Dłutów i Wójta Gminy Dobroń. Wyróżnienie przyznano najwyżej sklasyfikowanej amazonce, co być może zachęci panie do podjęcia rywalizacji w kolejnych imprezach. W przyszłym roku nowa trasa i nowe wyzwania. Już dziś Dłutowski Klub Motorowy serdecznie zaprasza.

Poniżej można obejrzeć wybrane zdjęcia. Pełna fotorelacja tutaj.

wwwDSC 2033 1


 

Rysunek3

 

Dłutowski Klub Motorowy został zarejestrowany w dniu 15 stycznia 2013, jednak historię jego powstania należy rozpocząć od nieco wcześniejszych wydarzeń. W 2010 roku Ks. Rafał Mazurczyk z parafii w Dłutowie, zapalony motocyklista, zainicjował tradycję święcenia maszyn na rozpoczęcie sezonu. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w kwietniu na placu kościelnym w Dłutowie. Wśród osób, które się tam znalazły byli również przyszli założyciele DKM. Zanim jednak ich działalność została sformalizowana i przyjęła obecną formę i rozmach, pierwsze próby realizacji imprez motocyklowych odbywały się w ramach Dni Dłutowa w 2011 i 2012 roku. Sukces zawodów dla amatorów tak bardzo podniósł aspiracje miłośników sportów motorowych z gminy Dłutów, że w trakcie spotkania 11 listopada 2012 roku podjęli decyzję o założeniu Klubu i zarejestrowaniu stowarzyszenia. W spotkaniu założycielskim brali udział: Tomasz Kmin, Michał Kowalczyk, Wiktor Śpionek, Janusz Olkusz, Artur Gilewicz, Andrzej Witkowski, Jarosław Rosiak, Andrzej Janowski, Dawid Nowacki, Patryk Witkowski, Konrad Kuna, Piotr Łachaciński, Przemysław Chwiećko, Zbigniew Wojtaszek, Krzysztof Cieślak.

 

naglowekDL

01.09.2013 roku na polu Pana Pawła Święcickiego w Dłutowie odbyła się wyjątkowa impreza.

Członkowie Dłutowskiego Klubu Motorowego na blisko 10 hektarowej powierzchni "zasadzili" las tyczek spiętych taśmą. Od wczesnych godzin porannych do Dłutowa zjeżdżali zawodnicy i miłośnicy sportów motorowych. Ustawiono park maszyn oraz strefę kibica z poczęstunkiem. Parking zapełnił się w błyskawicznym tempie. Widownia rosła podobnie jak napięcie zawodników. Niektórzy dopiero zdawali egzamin na licencję zawodniczą inni starali się ogarnąć wytyczoną trasę wzrokiem.

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker